Kalsbeek College Menu Openen

Gang van zaken

Gang van zaken

Wat te doen bij…

Aanwezigheid

We vinden het belangrijk dat onze leerlingen in principe altijd op school zijn wanneer ze op school worden verwacht. We weten ook; iedereen is weleens een keertje ziek en niet elke tandartsafspraak kan buiten schooltijden. Daarom hieronder een aantal punten hoe om te gaan bij absenties.

Ziek melden
  • 1
    U belt tussen 7.30 en 8.30 uur naar school: 0348 - 413 120.
  • 2
    Is uw kind de volgende dag nog steeds ziek? Dan belt u opnieuw naar school.
  • 3
    Beter melden hoeft dus niet, maar mag uiteraard wel.
Verlof voor dokter, tandarts, e.d.
  • 1
    U belt naar school om een afspraak bij de dokter, tandarts, orthodontist of andere zorgverlener te melden.
Te laat
  • 1
    Als een leerling te laat komt, meldt hij zich direct bij het leerlingenloket. Het leerlingenloket beoordeelt of het om een geldige reden gaat. De leerling krijgt een briefje, waarmee hij naar de les kan.
  • 2
    Bij herhaaldelijk te laat komen, nemen wij contact op met thuis en wordt u op school uitgenodigd voor een gesprek.
  • 3
    Komt een leerling herhaaldelijk te laat, dan kunnen wij de leerplichtambtenaar informeren.
Bijzonder verlof aanvragen (huwelijk, jubileumfeest, etc.)
  • 1
    U vraagt minimaal één week van tevoren (begrafenissen uitgezonderd) verlof aan door een formulier in de Kalsbeek App in te vullen.
  • 2
    Vakanties buiten de schoolvakanties: op het Groeiportaal van de website vindt u het formulier ‘Aanvraag vakanties buiten de schoolvakanties’. Deze kunt u invullen en naar school mailen (of meegeven aan uw kind).

Veelvuldige of langdurige afwezigheid

Bij herhaald of langdurig (ziekte)verzuim neemt de mentor contact met u op om zorgen en verantwoordelijkheden te bespreken. Indien nodig vragen wij de jeugdarts van de GGD om met u en uw kind mee te denken over passende ondersteuning. Worden gemaakte afspraken niet of onvoldoende nagekomen, dan informeren wij de leerplichtambtenaar. U wordt hier altijd over geïnformeerd. De leerplichtambtenaar voert daarnaast preventieve gesprekken op school om schoolverzuim te voorkomen. Wij vinden het belangrijk dat leerlingen in principe altijd op school zijn.

Ziek tijdens de les

Voelt uw kind zich tijdens een les ziek? Dan meldt hij zich bij het leerlingenloket. Uw kind mag de school pas verlaten na telefonisch contact met thuis. Als u niet bereikbaar bent, proberen we u te bereiken via uw werk. Zonder contact mag een leerling niet weg. Doet hij dat toch, dan zien wij dat als spijbelen.

Als een leerling door ziekte een toets mist, moet hij zelf contact opnemen met de docent zodra hij weer beter is. De docent bepaalt of het werk moet worden ingehaald.

Verzuim

Luxeverzuim betekent dat een leerling niet op school is, terwijl dat wel moet. Bijvoorbeeld omdat het gezin een paar dagen eerder op vakantie gaat of een vakantieweek verlengt.
De officiële vakanties staan op onze website. We vragen u daar rekening mee te houden bij het plannen. Vooral rond de kerst-, voorjaars-, mei- en zomervakantie letten we extra op aanwezigheid. Zo zorgen we er samen voor dat uw kind geen les mist.

Bij ongeoorloofd verzuim kan een gemiste toets worden beoordeeld met het cijfer 1. Deze regel staat in het leerlingenstatuut op het Groeiportaal van onze website.

Brommercertificaat / rijbewijs

Uw kind mag één keer tijdens schooltijd examen doen voor het brommercertificaat en/of rijbewijs. Als hij zakt, moet het herexamen in eigen tijd worden ingepland. Vraag hiervoor minimaal één week van tevoren verlof aan via het formulier ‘BRE – Bijzonder verlof’ in de Kalsbeek App.